Ilustrátor Jiří Fixl v knihovně

V pátek 1. června se uskutečnila na dětském oddělení beseda spojená s výtvarnou dílnou známého ilustrátora a grafika pana Jiřího Fixla. Pozvaní prvňáčci ze ZŠ Smetanova

se svými učitelkami už se netrpělivě hrnuli do dětské knihovny. Tento malíř dětských knih si s dětmi nejdříve povídal o knížkách, které ilustroval, potom si společně  přečetli popletenou pohádku „O veliké řepě“ a pak už se malovalo, stříhalo a lepilo. Na předlohách od autora si děti vybraly z mnoha jeho vytvořených pohádkových postav. Každý sám si jednu dokreslil, vystřihnul, vybarvil a celou dotvořil. Některé děti si od autora nechaly podepsat památníčky a na konec  se všichni společně rádi vyfotili. Pořad byl věnován dětem v rámci projektu Už jsem čtenář – Knížka pro prvňáčka a tato kniha jim bude předána v rámci akce Pasování na čtenáře.

Foto najdete ve Fotogalerii.